16 yıldır kayıptı, ‘öldürüldüğü’ ortaya çıktı

Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği’nde kurulan özel takım, 2006 yılında kaybolan, o periyot yapılan çalışmalarda izine ulaşılamayan Recep Akpınar’ın evrakını incelemeye aldı.

Belgeyi çok istikametli ele alan takım, 6 aylık çalışmanın akabinde Akpınar’ın kaybolmadan bir gün evvel Mehmet G. ile Necmi A. ile farklı başka görüldüğünü tespit etti. Yapılan araştırmada, bu iki kişinin birbirleriyle irtibatta oldukları tespit edildi. Özel grup, 2 şüpheliyi Erzurum ve Aydın’da yakalayarak gözaltına aldı.

Erzurum’a getirilen şüphelilerden Mehmet G.’nin polise verdiği birinci tabirinde Recep Akpınar’ı arkadaşı Necmi A. ile öldürerek gömdüklerini ve yerini gösterebileceğini söyledi. Cinayet Ofis Amirliği grupları Mehmet G.’nin yer göstermesi sonucu Kop Dağı’nın eteklerinde hafriyat yapıldı.

Kadavra köpeklerinin de kullanıldığı çalışmalarda Recep Akpınar’a ilişkin olabileceği bedellendirilen bulgu ve kanıtlar toplanarak İsimli Tıp Kurumu’na gönderildi. 

BORCU ÖDEYEMEYİNCE CİNAYET İŞLEMİŞLER

Emniyetteki sözünde olayı itiraf ettiği öğrenilen Necmi A.’nın, Recep Akpınar’a borçlu olduklarını, ödeyemeyince cinayeti işlediklerini söylediği bildirildi. Her 2 şüphelinin tabirinde ismi geçen Necmi A.’nın kardeşi Mitat A. da yakalanarak gözaltına alındı.

Şüpheliler, emniyetteki süreçlerinin akabinde geniş güvenlik tedbirleri altında adliyeye sevk edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.