Asus, ROG Phone 6D Ultimate ile ısınma sorununu ortadan kaldırıyor!

Oyun odaklı akıllı telefon denince akıllara ilk gelen isimlerden Asus, ROG Phone serileriyle önemli bir pazar payını elinde bulunduruyor. Şirket, geçtiğimiz ay merakla beklenen ROG Phone 6 modelini tanıtarak dikkatleri üzerine çekmişti. Şirket, seriye bir modelini daha eklemek istiyor.

ROG Phone 6D Ultimate, üst düzey bir soğutma sistemiyle geliyor

Asus, ROG Phone 6D Ultimate modelini 19 Eylül’de tanıtmaya hazırlanıyor. Daha önce elde edilen bilgilere göre şirket akıllı telefon dünyasının en güçlü cihazlarından birisini çıkarmaya hazırlanıyor. performansıyla üst düzey olması beklenen cihaz, Ultimate termal teknolojisi adı verilen gelişmiş bir soğutma sistemine sahip olacak.

Asus, Ultimate termal teknolojisinin nasıl çalıştığına dair bir paylaşım yaptı. Buna göre soğutma sistemi, hava akışına izin veren gelişmiş bir yapıya sahip. Öte yandan ROG Phone 6D Ultimate, Dimensity 9000+ yonga seti tarafından desteklenecek. Cihazın ekranı Samsung Display tarafından üretilecek.

65W hızlı şarj desteğine sahip olacak yeni model, 6000mAh bataryadan beslenecek. Kamera tarafında ise 50 Megapiksel Sony IMX766 sensörüne yer vereceği dile getirildi. ROG Phone 6’da 50 Megapiksel, 13 Megapiksel ve 5 Megapiksellik üçlü kurulum bulunuyor.

ROG Phone 6D Ultimate, AnTuTu’ya göre en güçlü telefon

Birçok kişi, akıllı telefon dünyasının en iyi işlemcisi olarak Qualcomm’un amiral gemisi yonga setlerini gösteriyor. Ancak MediaTek de iddialı işlemciler üretiyor. Genel hatlarıyla aynı olan ROG Phone 6 ve 6D modellerinin performans testi sıralaması bunun en büyük göstergesi oldu.

Dimensity 9000+, yeni Asus modeli ile birlikte CPU 290.000’in üzerinde puan aldı. Öyle ki bu sayı, herhangi bir Qualcomm işlemcisinin aldığı en yüksek değerden yüzde 15 daha iyi yüksek. Bu da AnTuTu arenasındaki en yüksek performans olarak tarihe geçti. Yeni Asus modeli, selefinin Pro versiyonu olarak gelecek. Ancak şirket, henüz tarihi ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.