Çankırı’nın Dodurga beldesinde seçim: 8 aday yarışıyor

Çankırı’da 8 yılın akabinde tekrar belde statüsü kazanan Dodurga’da bugün seçim heyecanı yaşanıyor.  En son 2009’da belediye liderini seçen ilçe halkı, 13 yıl ortanın akabinde başkanlık seçimi için sandık başına gitti.

Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesi, nüfusu 2 binin altına fikir 2014 yılında köye dönüştürüldü. Dönüşüm sürecinde belediye tarafından açılan ve 1 Nisan 2022’de sonuçlanan davada, nüfusu 2 binin üzerinde olan Dodurga köyünün belde statüsünün korunmasına ve bediye başkanlığı için seçim yapılmasına yönelik karar verildi.

8 ADAY YARIŞIYOR

1411 seçmenin bulunan beldede bugün saat 08.00 itibariyle oy verme süreçleri başladı. Vatandaşlar oy pusulaları ile beldeye kurulan 6 sandıkta oylarını kullanıyor.

Seçimde AKP’den Hasan Hüseyin Kaşıkçı, Demokrasi ve Atılım Partisi’nden Şerafettin Kaplan, Demokratik Sol Parti’den Namık Kaya, Tekrar Refah Partisi’nden Hakan Kuşcu, Saadet Partisi’nden İbrahim Çolak, Memleket Partisi’nden Osman Dede, Adalet Partisi’nden Emine Yayla ve Türkiye Değişim Partisi’nden Kamil Erdoğdu olmak üzere 8 aday başkanlık için yarışıyor.

Ayrıca beldedeki Hamamönü, Kanarya ve Naltepe mahalleleri için de muhtar seçimi yapılıyor.

Beldede oy kullanan yurttaşlardan biri heyecanlı olduklarını belirterek, “Bizim için çok düzgün bir şey. Birçok şeyden yararlanacağız belediye olarak. Daha evvel yararlanıyorduk, onları kaybettiğimizde belediyenin değerini anladık. Bu iş için çok uğraştık ve kazandık. Hepimize iyi olsun” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.