Carlos Tevez emekli oldu

Arjantinli futbolcu Carlos Tevez, futbolu bıraktığını açıkladı.

Bir televizyon röportajında kararını açıklayan 38 yaşındaki Tevez, geçen yılın şubat ayında babasını kaybetmesinin yeşil alanlara veda etmesinde belirleyici bir faktör olduğunu söyledi.

ABD dahil olmak üzere birçok yerden kendisine teklif geldiğini belirten Tevez, “Ama bu kadar, ben her şeyimi verdim. Geçen sene oynamak çok zordu lakin ihtiyarlığımı görebildim.” dedi.

Babasının vefat etmesinin kendisini çok üzdüğünü kaydeden Tevez, “Bir numaralı hayranımı kaybettiğim için oynamayı bıraktım.” sözünü kullandı.

Mesleğine ülkesinin Boca Juniors grubunda başlayan Tevez, Corinthians tecrübesinin akabinde İngiltere’nin West Ham United grubuna transfer oldu. 2007’de Manchester United takımına dahil olan Tevez, 2009’da ise Avrupa’daki en başarılı periyodunu yaşayacağı Manchester City’ye geçti.

Manchester City’den veda

Tevez, kısa müddetliğine İtalya’nın Juventus formasını giydikten sonra eski grubu Boca Juniors’a döndü. 2017’bir dönemlik Çin tecrübesi yaşayan Tevez, bir kere daha Boca Juniors takımında 3 yıl daha forma giydi. Geçen dönem kulüpsüz kalan Tevez, Arjantin Ulusal Grubu formasıyla da 76 maçta 13 gol attı.

Bu ortada Manchester City Kulübü de Tevez’in futbolu bırakma kararıyla ilgili bir açıklamada bulunarak, “Manchester City’deki herkes, Carlos’a emekliliğinde, hayatının ve mesleğinin bir sonraki etabında en uygununu diler.” tabirlerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.