Dogecoin ve Cardano: Haftaya Bu Seviyelerde Görülebilir!

Kripto analisti Filip L’ye göre Dogecoin (DOGE) fiyatı, hem kuyruk riskleri hem de ters rüzgarlar gibi ayı eğilimi gösteren teknik unsurlardan dolayı baskı altında. Cardano fiyatı haftayı bir kayıpla daha kapatırken analist, ADA fiyatının, yatırımcılar kripto para birimlerinden uzaklaştıkça daha fazla dezavantajlı konuma kaydığını belirtiyor. Filip L’nin DOGE ve ADA analizlerini okuyucularımız için hazırladık.

“Dogecoin (DOGE)’nin %50 indirimli hale gelebilir”

Dogecoin (DOGE) fiyatı, 0,10 doların altında konsolide edilmesinin ardından önümüzdeki hafta başka bir bacak daha düşmeye ayarlandığından, 0,10 dolara veda etmenin zirvesinde. Kartlarda üst taraf için bir test bile olmadığı için, fiyat hareketini daha yükseğe sıkıştırmak için boğaların ve sermaye girişinin olmadığını gösteriyor. Yakınlardaki ilk destek seviyesi 0,040 dolar olduğundan, yakınlardaki destekleyici kolların olmaması risk göstergesi. Bu da fiyatı yükseltmek için yeterli boğa bulunmadan önce %50’lik bir amortisman gerektiği anlamına geliyor.

Dogecoin fiyatı, hızlı bir şekilde yeni sermaye aktarılmazsa %50’den fazlasını kaybetme riskiyle karşı karşıya. Ayı trendi devam ederken, en önemli risk, yatay seyreden Göreceli Güç Endeksi’nden (RSI) geliyor. Bu RSI düşmediği için, uzun bir esneme ortaya çıkabilir ve DOGE fiyatını daha fazla ve daha uzun vadede aşağı doğru çekebilir. Bunu yaparak, yatırımcıların ilgisi daha da azalacaktır. Bu nedenle Dogecoin fiyatı bir daha asla 0,10 doların üzerinde gün ışığı görmeyecek.

DOGE fiyatının yanında, üst taraflarda birkaç sıkı kemerin oluşması sorunu var. İlk başta tarihi temel seviye 0,1004 dolar, bunun yanında 55 günlük basit Hareketli Ortalama 0,1255 dolar ve tarihi bir eksene paralel düşüyor. Sırasıyla üç ve dört hafta önce görüldüğü gibi, her ikisi de güçlerini ve reddedilmelerini yukarı yönlü gösteriyor.

Dogecoin fiyatı için son unsur, fiyat hareketinin arka görüşte düzenleyici baskılarla birlikte büyük bir kuyruk riskleri ve jeopolitik gerilimler çantasına dönüşmesi. Bu, traderları ve sermaye akışını korkutuyor, alıcı tarafındaki talebi kurutuyor ve satıcılara fiyat hareketini daha da aşağı yönlü, 0,0409 dolara doğru iterek değerin %50’sini kaybetmesi için alan sunuyor.

Yukarıda bol miktarda üst seviye tespit edilmiş olsa da, piyasalar sakin suya girebilirse tüm bunlar kolayca devrilebilir. Hisse senedi piyasalarının art arda birkaç gün boyunca ekonomik veriler üzerinde toparlanmaya başlayabileceğini ve diğer varlık sınıflarında desteklenebileceğini varsayalım. Bu durumda, kripto para birimleri, yatırımcıların fiyatları yükseltmek için para yatırmasıyla yeniden sermaye girişi görebilir. Daha önce bahsedilen kapakların çoğu kırılabilir, baltalanabilir veya dilimlenebilir ve potansiyel olarak 0,18 doları yukarı doğru vurabilir.

“ADA fiyatı, bir kuruşluk trade’e dönüşme riskiyle karşı karşıya”

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere Cardano fiyatı, favori statüsünü kaybeden kripto para birimlerinin kargaşasına sürükleniyor. Güvenilmez görülmeye ve finansal piyasalardaki dalgalara fazlasıyla maruz kalmaya başladı. Terra LUNA katliamının ardından, kripto para birimlerinin imajı ciddi şekilde zarar gördü ve bireysel yatırımcılar ve traderlar, işler gerçekten kötüye giderse önemli kayıpların olabileceğini fark etti. Cardano fiyatı, akıllarının bir köşesinde geçen haftanın en düşük seviyesi olan 0,415 dolara gerileyerek ve bu seviyeden sonra %85’lik bir düşüşle 0,075 dolara düşme riskiyle yeni bir acı trade’i turuna girmeye hazırlanıyor.

ADA fiyatı, haftayı trade defterlerinde bir kayıpla daha kapatma konusunda kritik risk altında. Ardışık yedinci hafta kayıpla, yakınlarda bir geri dönüş yok gibi görünüyor. Temel destek seviyeleri veya boğaların bir giriş ve geri dönüş için dayanabileceği unsurlar yok. Trade yönetimi içindeki stop ve stop kayıpları bir sıkıştırma için fazla açık olacağından buraya girmek aptalca olacaktır.

Bunun yerine ADA fiyatı, önceki hafta düşen bıçağı yakalayan 0,415 dolara doğru en azından aşağı yönlü bir test için ayarlanmış görünüyor. Geçen ayın S3’ü ve Mayıs’ın S2’si ile aynı zamana denk geliyor ve Göreceli Güç Endeksi aşırı satıma girmeden önce bu düşük noktaya yaklaşırken, ayılardan boğalara olası bir güç devri için büyüleyici bir alan haline getiriyor. Bununla birlikte, teknik bir kırılmanın ADA fiyatında bir yangın satışını tetiklemesi ve fiyat hareketini 0,075 dolara düşürmesi ve kripto para birimini %85’in üzerinde kayıpla hırpalaması söz konusu olabilir.

Geri dönüşün kıvılcımı, bu ağır kuyruk riskleri söndükçe, piyasalardaki bazı geniş ve sağlam risklerden gelebilir. Örneğin, Çin’in ekonomi için yumuşak bir iniş gerçekleştirmeyi başarması ile Ukrayna durumu arka planda biraz öldü. Bu unsurlar, inanç ve güven geri kazanıldığında Cardano fiyatı ve diğer kripto para birimleri için hafif ancak daha uzun vadeli bir kuyruk rüzgarı yaratabilir. Bunun arkasından ADA fiyatının 0,715 dolara geri dönmesini, kırmızı azalan trend çizgisinin üzerine çıkmasını ve 55 günlük Basit Hareketli Ortalama sınırına karşı 0,900 dolara yükselmesini bekleyebliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.