Dünya Çapında 6 İnanılmaz Seyahat Noktasını Öğrenince Çabucak Seyahat Planı Yapacaksınız

Uzun ve soğuk süren bir kış mevsiminden sonra tatil planı yapmaya başlayanlar şuan da daima arayış içerisindeler. Kararını evvelden vermiş olanlar kış mevsiminden nereye gideceklerine karar verip yerlerini ayırttılar bile. Şayet sizde yurt dışı seyahat planınız varsa kesinlikle haberimizi incelemelisiniz…1. ZHANGJİAJİE ULUSAL ORMAN PARKI (ÇİN)

Çin’deki Zhangjiajie Ulusal Orman Parkı’ndaki görüntü, direkt bir Bilimkurgu sinemasından fırlamış üzere görünüyor. Tanıdık gelebilir, zira James Cameron’ın 2009’daki hit sineması Avatar’ın dünyası için ilham kaynaklarından biriydi . Sütun gibisi doğal yapılar, doğal erozyonun sonucudur.2. WAİTOMO GLOWWORM MAĞARALARI (YENİ ZELANDA)

Waitomo Glowworm Mağaraları, Yeni Zelanda’daki en ünlü doğal cazibe merkezlerinden biridir. Mağara, daha evvel gördüğünüz hiçbir şeye benzemeyen bir ışık gösterisi yaratan binlerce ateş böceği ile dolu. Sizi dünyadaki bu büyülü galaksiye götürebilecek çeşit rehberleri, onlara nazaran, mağarayı birinci keşfeden Maori şefinin direkt torunları.3. ANTİLOP KANYONU (ABD)

Antilop Kanyonu, Arizona’daki Navajo (Kızılderili kabilesi) topraklarında bulunan bir yarık kanyondur. Ani sel nedeniyle kumtaşı erozyonu ile oluşmuştur. Vakitle su tüm sert kenarları yumuşattı ve karakteristik “akan” biçimler yaratıldı.4. STONEHENGE (İNGİLTERE)

İngiltere’de bulunan bu tarih öncesi anıtın MÖ 3000 ile MÖ 2000 yılları ortasında bir yere inşa edildiğine inanılıyor. Dünyanın en ünlü simge yapılarından biridir ve 1882’den beri yasal olarak korunan bir anıttır. Tarihçiler hala hangi hedefe hizmet ettiğinden emin değiller. Birçok, bunun bir mezarlık olabileceğine inanıyor.5. ÇİN SEDDİ (ÇİN)

Olağan ki, Çin Seddi olmadan dünyadaki değişik yerlerin bir listesi tamamlanmış sayılmaz. Tanınan inanışın bilakis, ne yazık ki uzaydan göremezsiniz, lakin yeniden de gezegendeyken ziyaret etmeye paha. Çin’i Avrasya Bozkırından gelen çeşitli göçebe kümelere karşı korumak için bir tahkimat olarak inşa edilmiştir.6. BÜYÜK PRİZMATİK YAY (ABD)

Bu bahar, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük ve dünyanın üçüncü en büyük kaplıcasıdır. Yellowstone Ulusal Parkı, Wyoming’de yer almaktadır. Birinci olarak 1871 yılında, baharın renklenmesi nedeniyle ismini veren jeologlar tarafından keşfedildi. Renkler, bir prizmadan beyaz ışık geçirerek de elde edebileceğiniz bir gökkuşağının renkleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.