Düzce’deki katliamda yeni gelişme: 3 kişinin öldüğü kanlı pusuyu, ‘1 yıldır’ planlıyorlarmış

Esentepe köyündeki fındık bahçesinde; Çuhadar ailesinden 4 kişi, icradan satılan tarla nedeniyle ortalarında hasımlık bulunan Gürbüz ailesi üyelerine 20 Temmuz’da pusu kurdu. 4 kuşkulu, Mithat Gürbüz, oğulları Ali ve Engin Gürbüz ile Engin Gürbüz’ün eşi Selma Gürbüz’ün önünü keserek av tüfeği ile ateş açtı.

Mithat Gürbüz ile gelini Selma Gürbüz olay yerinde, kardeşlerden Ali Gürbüz ise kaldırıldığı hastanede hayatını yitirdi.

1 HAFTA ORMANDA SAKLANMIŞLAR

Jandarma, olayın akabinde kaçan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Teknik ve fiziki takip sonrası şüphelilerin köyden hiç çıkmadıkları ve ormanda saklandıkları belirlendi. 4 kuşkulu, 26 Temmuz’da meskenlerine dönünce jandarmanın operasyonu ile yakalandı.

Şüpheliler, jandarmadaki süreçlerinin akabinde dün adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden C.K., V.Ç., H.Ü., K.G., K.Ç., M.E.Ç., C.G. ve N.Ç. tutuklandı, O.Ç. ve H.G. ise isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldı.

3 YIL EVVELKİ HENGAMEDE 1 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

5 Haziran 2019 tarihinde taraflar ortasında çıkan Mustafa Gürbüz, pompalı tüfekle ateş edip Samet Çuhadar’ı öldürmüş, kuzeni Bahadır Çuhadar’ı ise yaralamıştı.

1 YILDIR PLAN YAPMIŞLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.