Elif Sanchez’den 3 lisanda konser

Mersin Milletlerarası Müzik Şenliği kapsamında sahne alan ‘Caz da söylerim ancak türküler benim evim’ diyerek birinci albümüyle isminden sıkça kelam ettiren Elif Sanchez, 3 lisandaki performansı ile caz ve türkü severleri büyüledi.

Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki konserde Elif Sanhcez, izleyicilerle buluştu. Konsere Mezitli Belediye Lideri Neşet Tarhan, Şenlik Yürütme Şurası Lideri Selma Yağcı ile çok sayıda sanatsever izledi.

Yeni albümü Mi Voz’dan İspanyolca müziklerle birlikte, Türkçe ve Azerice ‘Evlerinin Önü Mersin’, ‘Aman Avcı’, ‘Aman Ayşem’, ‘Bulut Bulut Üstünde’ üzere lisanlardan düşmeyen türkülerin caz düzenlemelerini seslendiren sanatçı Elif Sanhcez, konser bitimi dakikalarca ayakta alkışlandı.

Yaklaşık 1,5 saat sahnede salan Elif Sanchcez’e, trompette Paul Sanhcez, davulda Nesim Ruacan, gitarda Doruk Okuyucu, bass gitarda Guy Bernfeld eşlik etti. Konser sırasında konuşan Elif Sanhcez, Mersin’in hayatında değerli bir yerinin olduğunu, bu nedenle de her yaz birkaç ay tatil için Silifke ilçesine geldiklerini söyledi.

Mersin’e davet edilmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Elif Sanhcez, “Türküleri çok seviyorum. Benim için manası çok büyük. O yüzden birinci albümde 8 türkü kayıt ettim. Bunlar da annemde öğrendiğim türküler. 2’nci albümüm 27 Mayıs’ta piyasaya çıkacak. Yeniden orada da türküler var. İspanyolca, Türkçe ve Azerice seslendirme olacak” dedi.

11 Haziran tarihine kadar ‘Müzik Birleştirir’ temasıyla 20’nci sefer hayat bulan Mersin Memleketler arası Müzik Şenliği, bu yıl 3’ü fiyatsız toplam 12 aktifliğe mesken sahipliği yapacak. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.