Esenyurt’ta İETT otobüs sürücüsüne bıçaklı akın

İstanbul’un Esenyurt ilçesine bağlı Vali Recep Yazıcıoğlu Caddesi’nde, İETT otobüs sürücüsü Tarık Akçam ile bir motosiklet şoförü yol verme tartışması yaşadı.

Tartışma motosikletlinin bıçak çekmesiyle büyüdü.

Bıçaklayıp kaçtı

Bıçaklı saldırgan tehlikeli anlara sebep olurken, kendisini müdafaaya çalışan otobüs sürücüsü Akçam elinden yaralandı. Akçam kanlar içinde kalırken, motosiklet şoförü süratle olay yerinden kaçtı.

Polis peşine düştü

DHA’nın haberine nazaran etraftakiler bir yandan Akçam’a yardım ederken öteki yandan da durumu polis ve sıhhat gruplarına haber verdi. Olay yerine gelen sıhhat grupları Akçam’a birinci müdahaleyi yaparak hastaneye kaldırdı. Polis grupları de etraftaki vatandaşlardan olay hakkında bilgi aldı. Polis kaçan motosiklet şoförünü yakalamak için çalışma başlattı.

Daha evvel de sopalı atağa uğradı

Avcılar’da 2 ay evvel de otobüsüne taşlı ve sopalı hücum yapılan Tarık Akçam, şunları söyledi:

“Sola yaklaşırken motosikletli bir çocuk geldi. Ben çocuğun geçmesini bekledim lakin geçmedi, yanıma geldi. Dedi ki, ‘Beni sıkıştırıyorsun’. Ben de, kardeşim ben seni sıkıştırmıyorum senin geçmeni bekliyorum dedim. Bu ortada bir küfür falan etti bana sonra camdan vurmaya çalıştı. Hem cama vurunca hem de ağır küfüredince ben de o öfkeyle aşağı indim birbirimize saldırdık. Daha sonra millet bizi ayırdı. O motoruna koştu bir bıçak kaptı geldi. Birkaç sefer bıçağı salladı bana. Ben de üçüncüde bıçağı tuttum. Ben tutunca elimdeki sonları koparttı.

“Bizi kollayacak hiçbir yasa yok”

Biz bütün sürücüler sabah 04.00’te konutumuzdan çıkarız, gece saatlerine kadar insanlara hizmet ederiz. Bakın şu halime, ben sürücü müyüm neyim. Ben sürücüm, insanlara hizmet ediyorum. 2 ay evvel benim aracım taşlı sopalı akına uğradı. Onun manzaraları vardı, bu olayın yok. Atağa uğradığımda gece hür bıraktılar onları. Darbedildik, 7 kilometre takip edildik. Bu sefer 2 ay sonrada bizi kestiler. Bizim ardımızda kimse yok, İETT yok, belediye yok. Hiçbir kurum ardımızda değil. Bizi kollayacak hiçbir yasa kanun yok. Ne aldığımız fiyat muhakkak ne gerimizde duran var. Ne bizi arayan soran var. Evvelce taşlı sopalı akına uğradım, 2 ay sonra bıçaklı hücuma uğradım. Herhalde 2 ay sonra da öldürüleceğim. İlla ki mevtle mi sonuçlansın birilerinin canı mı yansın.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.