Eski yonga setine sahip iPhone 14 alınır mı? O paraya değer mi? İşte yanıtı!

Bu yıl 6,7 inç ekrana sahip yeni bir Plus modelimiz var. Standart iPhone 14, 6.1 inç ekrana sahip. Ve söylentilerin tahmin ettiğinin aksine, ön kamera çentiği hala orada.

Her iki iPhone 14 modeli de 1.200 nit’e kadar çıkan aynı Süper Retina ekrana ve çizilmeye karşı koruma için seramik bir kalkan kaplamaya sahip. Cihazlar, yeni mavi ve mor tonları da dahil olmak üzere beş renkte mevcut.

Daha büyük ekranlara ek olarak, iPhone 14 serisi daha uzun pil ömrüne sahip ve Apple, Plus’ın bir iPhone’da şimdiye kadarki en iyi pil ömrünü sağladığını iddia ediyor. Ayrıca geçen yılki iPhone‘larla aynı A15 Bionic işlemciden güç alıyorlar. En önemli güncellemeler, daha büyük bir sensöre ve 1,9 mikron boyutunda daha büyük piksellere sahip yeni 12 megapiksel ana kamera ile kameralarla ilgili görünüyor. Video kaydı ayrıca, kayıt yaparken titreyen görüntüleri sabitleyen Eylem Modu adlı yeni bir özellik kazanıyor.

Eski yonga setine sahip iPhone 14 alınır mı? O paraya değer mi? İşte yanıtı!

Bu yıl dikkat çeken bir diğer değişiklik, fiziksel SIM kart tepsisinin çıkarılması. ABD’li operatörlerin e-SIM’leri daha yaygın olarak desteklemesiyle, Apple, kullanıcıların artık küçük plastik parçalarıyla uğraşmak zorunda kalmamaları ve bunun yerine telefonlarını uzaktan tedarik edebilmeleri için iPhone’un kenarındaki yuvadan kurtuluyor.

Şirket ayrıca uydu üzerinden Acil SOS adlı yeni bir hizmeti de tanıttı. Apple, “iPhone 14 antenlerinin uyduların benzersiz frekanslarına bağlanabilmesi için özel bileşenler ve özel yazılımlar tasarladı” iddiasında bulunuyor. Yeni bir uygulama, vahşi doğadayken bağlantı kurmak için telefonunuzu nereye yönlendirmeniz gerektiğini gösterecek, böylece bir uydu bağlantısı alabilir ve acil durum mesajınızı gönderebilirsiniz. Uygulama ayrıca şablonlar sunarak ve durumunuzla ilgili sorular sorarak (bulunduğunuz arazi gibi) girmeniz gereken tuş vuruşlarının sayısını da azaltır, böylece en hızlı şekilde yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.