Euroleague şampiyonu Anadolu Efes, Anıtkabir’de

Anadolu Efes, arka arda 2’nci kez kazandıkları THY Euroleague kupası ile grup halinde Anıtkabir’i ziyaret etti. Başantrenör Ergin Ataman, “Oyuncularımız tarih yazdı. Bu unvana sahip Avrupa tarihindeki 3’üncü grup olduk” dedi.

Turkish Airlines Euroleague finalinde Real Madrid’i 58-57 yenerek kupayı 2’nci defa müzesine götüren Anadolu Efes, grup halinde Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’i ziyaret etti. Lacivert-beyazlılar Aslanlı Yol’dan yürüyerek, Atatürk’ün mozolesi önüne geldi. Başantrenör Ergin Ataman’ın mozoleye çelenk bırakmasının akabinde hürmet duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Buradaki merasimin akabinde Ataman, Misak-ı Ulusal Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

“OYUNCULARIMIZ TARİH YAZDI”

Anıtkabir çıkışında açıklamalarda bulunan Ergin Ataman, şunları kaydetti: “Geleneğimizi devam ettiriyoruz. Geçen yıl da şampiyon olup Türkiye’ye geldikten sonra birinci iş kupayı Anıtkabir’e getirmiştik. Bu dönem da çok büyük bir gayret ile Avrupa’nın en büyük kupasını kazanma başarısı gösterdik. 3 gün evvel Belgrad’da Real Madrid’e karşı güçlü bir maç verdik. Yeniden döndüğümüzde birinci iş olarak Ata’mızın huzuruna geldik. Bu açıdan çok memnunuz. Durmak yok daha ileri gitmek zorundayız. Buradan da Cumhurbaşkanımızın daveti üzerine devletimizin en yüksek makamına kupamızı götüreceğiz. Oyuncularımız tarih yazdı. Üst üste 2 kez Euroleauge şampiyonluğu kazanarak bu unvana sahip Avrupa tarihindeki 3’üncü ekip oldular.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.