Explorer’ın kapanması toplumsal medyanın da gündemindeydi: Eğlenceli veda

Teknoloji devi Microsoft, 27 yıl sonra Internet Explorer’ı kapatmaya karar verdiğini duyurduktan sonra toplumsal medyada da pek çok kullanıcı, internet tarayıcısına eğlenceli paylaşımlarla veda etti.

Microsoft, uygulamalarının ve hizmetlerinin Internet Explorer 11’i desteklemeyi bırakacağını duyurduktan sonra tarayıcıyı kapattı. Microsoft, bundan sonra yola 2015 yılında başlattığı Edge isimli yeni tarayıcıyla devam edecek. Pek çok kişinin kullandığı birinci tarayıcılardan biri olan Explorer’ın kapatılması, toplumsal medyanın da gündemine oturdu.

Explorer’ın emekliliği üzerine toplumsal medyada kullanıcılar tarayıcıya, memler ve latifelerle veda etti. Kimileri, öbür tarayıcıları indirmek için Explorer kullanmayı özleyeceklerini söylerken, kimileri da yavaşlığı ile ilgili latifeler yaptı.

Twitter’daki kullanıcılar Explorer için mezar taşlarını görsellere taşıdılar:


Güney Kore’de ise Explorer için gerçek bir mezar yapılması dikkat çekti. Mezar taşına “diğer tarayıcıları yüklemek için güzel bir tarayıcıydı” yazıldı.

Pek çok kullanıcı da Explorer’ın yavaşlığıyla ilgili espriler yaptı:

Explorer ile ilgili sıkıntılardan sık sık muzdarip olan web geliştiriciler de derin bir nefes aldıklarını yansıttıkları espriler yaptılar:

En çok yayılan görsellerden biri de Explorer’ın ölürken bile yavaş hareket etmesiyle ilgiliydi:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.