FETÖ yeni yapılanması istihbarata takıldı: Mahremler ‘koç’ oldu!

Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in talimatıyla 2018’den bu yana yine örgütlenen FETÖ’nün maksadında hukuk fakülteleri, askeri okullar ve polis okulları var.

Güncel yapı faaliyetleri içinde Türkiye’yi İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere 3’e ayıran örgütün, birinci yıllarda olduğu üzere öğrenciler üzerinden yapılanarak ayağa kalkmaya çalıştığı tespit edildi. İstihbarat ünitelerinin yaptığı çalışmalarda, örgütün eğitim yapılanmasına verdiği değer dikkat çekti.

YENİ MAHREM YAPI KURMUŞLAR

Güncel yapılanma içinde “eğitim koçluğu” ünitesi kuran FETÖ’nün örgüte bağlı öğretmenleri, bilhassa lise öğrencilerini FETÖ’ye kazandırmakla görevlendirdiği ortaya çıktı.

Son devir örgüte katılan öğrenci sayısının arttığı belirtilen raporda, lise öğrencilerinin hukuk fakülteleri, askeri okullar ve polis okullarına yönlendirildiği belirlendi. Daha evvel örgüte ilişkin kurumlarda çalışan ya da kamudan ihraç öğretmenlerden seçilen militanların, öğrencileri bu fakülte ve okulları kazanmaları için özel olarak hazırladığı tespit edildi.

ŞEHİR DIŞINA ÇIKANA KANCA

FETÖ’nün askeri okul imtihanlarına sokmak istediği lise öğrencileri için özel bir yapı daha oluşturduğu belirlendi. Örgütün eğitim ünitesindeki ihraç öğretmenleri ortaöğretimde eğitim gören ve askeri okullara hazırlanan öğrencilerin kullanması için fiyat karşılığı soru hazırlamaları için görevlendirdiği tespit edildi. Örgütün, üniversite kazanan ve kent değiştirmek zorunda kalan öğrencileri örgüte kazandırmak için de yeni bir çalışmaya giriştiği belirlendi.

KENDİLERİNDEN OLANLAR ‘KINALI’ 

Güncel öğrenci yapılanmasından sorumlu FETÖ’cülerin şifreli kodlamaları deşifre edildi. Örgüte bağlı öğrencilerin “meyve”, örgütle bağı bulunan öğrenciler içinde olup örgütü tanımayan öğrencilerin ise “sebze” diye kodlandığı ortaya çıktı.

FETÖ’nün, örgüt konutlarında kalmaya devam eden ve mezun olduktan sonra örgüt tarafından kendisine verilecek misyonları kabul eden öğrenciler için de “kınalanan” kodunu kullandığı tespit edildi.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK / ŞAHİN ŞEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.