İGA 1000 stajyer ve 20 yeni mezun alımı yapacak! İşte müracaat formu ve ayrıntılar…

İstanbul Yeni Havalimanı (İGA) 1000 stajyer ve 20 MT programı ile yeni mezunu işe alacağını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından gençleri iş hayatına hazırlayacak Ulusal Staj Programı kapsamında gerçekleştirilecek olan program ile geleceğin havacılık uzmanlarının yetişmesi hedefleniyor ve yeni iş istihdamının kapıları aralanıyor. Kelam konusu alıma ait İGA resmi duyuru metnini yayınlamadı. Metnin yayınlanması ile birlikte müracaat koşulları, tarihi ve sürecine ait merak edilen tüm ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz.

İGA 1000 Stajyer Alınacak!

İGA İstanbul Havalimanı, kendine güvenen, sorumluluk sahibi, yeniliklere açık 1.000 kişiyi Ulusal Staj Programı kapsamında stajyer olarak alacak. 

1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerinden seçilecek stajyerler İngilizce düzey tespit imtihanına katılacak ve ardından başarılı olanlar operasyonel üniteler yüklü olmak üzere, Terminal Operasyon, İGA PASS ve farklı departmanlarda görevlendirilecek. 

MT Programı’yla 20 Yeni Mezun İşe Alınacak!

İGA tarafından yapılan duyuruya nazaran MT programı kapsamında 20 yeni mezun İGA İstanbul Havalimanı’nda çalışma fırsatı yakalayacak. Adaylara 3 haftalık bir müracaat süreci tanınacak. 

MT (Management Trainee) nedir?

Şirketlere yönetici konumunda işçi kazandırmak için verilen çeşitli eğitim ve kıymetlendirme süreçlerinin tamamına “Management Trainee” denir. MT (Management Trainee) olarak bilinir. Türkçe karşılığı idare stajyeri manasına gelmektedir. MT olarak bir işe girdiğinizde makul bir mühlet boyunca idare anlayışınız ve idare kabiliyetleriniz ölçülür. Muvaffakiyetle geçirdiğiniz MT programı sürecinde şirketlerin çeşitli projelerinde yer alma fırsatı sunuluyor. Büyük şirketlerin kendi bünyelerine yeni mezun, potansiyel yönetici adayları kazandırmak için bilhassa bu programa başvuruyor.

Nasıl Müracaat Yapılacak?

MT programı ve İGA İstanbul Havalimanı’ndaki staja ‘https://talentopia.co/sirket/iga/‘ internet adresi üzerinden müracaat yapılması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.