İstanbul Kadıköy’de bir konuttan 60 bin dolarlık saat çalan hırsızlar yakalandı

Olay, Feneryolu Mahallesi Kızıl Toprak İstasyon Caddesi’nde geçtiğimiz günlerde saat 16.00 sıralarında meydana geldi. 2 kuşkulu bayan, bir apartmana girdi. Apartmandaki dairelerden birinde yaşayan emekli S.A.C.’nin konutta olmamasını fırsat bilen şüpheliler, 60 bin dolar kıymetinde iki saat, 16 bin dolar pahasında çeşitli ziynet eşyası ve bir küçük kasayı meskendeki bavula koyarak çaldı.

Evine geldiğinde hırsızın girdiğini anlayan S.A.C., polise ihbarda bulundu. İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü grupları, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. İncelemeler sonucunda şüphelilerin Ceylan Ç. ve Esra U. olduğu tespit edildi. Asayiş Şube Müdürlüğü takımları 2 bayan şüpheliyi Başakşehir’de yakalayarak gözaltına aldı.

2 şüphelinin toplam 176 cürümden kaydı olduğu öğrenildi.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER

Şüphelilerden Ceylan Ç.’nin 115 cürüm kaydı, 24 aranması ile 42 yıl 5 ay katılaşmış mahpus cezası, Esra U.’nun ise 61 kabahat kaydı, 12 aranması ve 37 yıl 3 ay mutlaklaşmış mahpus cezasının olduğu öğrenildi.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Ceylan Ç. ve Esra U. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Bakırköy Bayan Cezaevi’ne gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.