Kiev’in Fenerbahçe maçındaki vakit geçirmesi Avrupa’da gündem oldu

Fenerbahçe ’ye 2-1 yenildikleri UEFA Avrupa Ligi B Kümesi maçı sonrası rakiplerini sert oynamakla suçlayan Dinamo Kiev Teknik Yöneticisi Mircea Lucescu, başarısızlığa mazeret üretmeye devam ederken, Rumen hocanın bu tavrı Ukrayna’da da reaksiyon görmeye başladı.

Hürriyet’te yer alan habere nazaran; Ülker Stadı’ndaki maç sonrası, “Fenerbahçe sert oynadı. Bir oyuncum hastanelik oldu. Kalecim dizinden sakatlandı” diyen Lucescu, Rumen medyasına açıklamada da Fenerbahçe’yi eleştirdi.

“Bu futbol değildi”

Tecrübeli teknik adam, “Bu, futbol değildi. Avrupa seviyesindeki kadrolar bu türlü oynamıyor. Fenerbahçe oyunun birçok kuralını çiğnedi. Çok agresiflik gösterdiler. Fenerbahçe maçı bir Boğa güreşi üzereydi.” dedi.

Ukrayna Ulusal Takımı’nın eski teknik yöneticisi Myron Markevych ise, Dinamo Kiev’in son 3 resmi maçını da kaybettiğine dikkat çekip, bu tablonun sorumlusunun Lucescu olduğunu söyledi.

“Kiev’e yazık, bu kadar makûs olmamalılar”

Markevych, “Dinamo Kiev düşüşte olan bir ekip. Yazık, bu kadar berbat olmamalılar. Orada neler oluyor bilmiyorum lakin bence değişiklik öncelikle idare seviyesinde olmalı. Dinamo Kiev, Ukrayna’nın ulusal gururudur. Yakın vakitte kurulan bir grup olan Fenerbahçe tarafından küçük düşürüldüler.

Oyuncuların ne düşündüğünü bilmiyorum, tahminen de bir transfer yapmayı düşünüyorlar. Lucescu’ya bakıyorum; 77 yaşındasın, ne yapmak istiyorsun. Kulübede kendinden mi kurtulmak istiyorsun? Bu oyunla veteran bir kadrosu bile yenebilirler mi bilmiyorum” diye konuştu.

Kievliler 30 dakika çaldılar

Dinamo Kiev’in Fenerbahçe karşısında uyguladığı ‘zaman çalmaya’ yönelik futbolu, Avrupa medyasının da dikkatini çekti.

The Athletic, Ukrayna grubunun futbolcularının 90 dakikalık müsabakada çeşitli münasebetlerle oyunu 29 dakika 38 saniye durdurduğunu hesapladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.