Lucescu, Fenerbahçe maçını ülkesinin basınına kıymetlendirdi

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme çeşidinde karşılaştığı Dinamo Kiev’i geçemeyen ve yoluna Avrupa Ligi’nde devam etmek zorunda kalan Fenerbahçe, Ukrayna temsilcisi ile birebir kümeye düştü. UEFA Avrupa Ligi B Grubu’ndaki birinci maçını Kadıköy’de Kiev’e karşı oynayan Sarı-Lacivertliler, bunu evvelki maçın rövanşı olarak gördü ve uğraştan 2-1 galibiyetle ayrıldı.

Basın toplantısını kısa tuttu, ülkesine konuştu

Kadıköy’de bir evvelki gün oynanan maçta basın toplantısı düzenlemeyi reddeden Dinamo Kiev Teknik Yöneticisi Mircea Lucescu, kısa bir açıklama yapmakla yetinmiş ve soruları kabul etmemişti. Uğraşın akabinde GSP Romania’ya konuşan tecrübeli teknik adam, Fenerbahçe maçında yaşananların perde ardını anlattı.

“Boğa güreşiydi”

Lucescu, “Tam olarak konferansta söylediğim üzere bir boğa güreşiydi. Birinci dakikalarda Fenerbahçeli futbolcular kendilerini yere atıyormuş üzere yaptı, akabinde agresifleşmeye başladılar. Ve böylelikle sonuna kadar kaldılar. Her temas en uç noktaya götürüldü. Çok saldırganlık. Kabul edilemez!” tabirlerini kullandı.

“Shaparenko ve Bushchan ameliyat olacak”

Jorge Jesus’a katılmadığını söyleyen Lucescu, “Hastanede iki futbolcuya reaksiyon verdiğini görmek isterdim. Shaparenko ve Bushchan Barcelona’ya gittiler, ameliyat olacaklar. Shaparenko’nun çapraz bağları koptu, altı ay yok, kaleci dizinden yaralandı, bir ay yok. Güya gereğince sıkıntım yokmuş üzere…” formunda konuştu.

“Seyirciler ellerindeki her şeyi fırlatıp bize hakaret ediyorlardı!”

Hakemi eleştiren Rumen teknik adam, “Korkunç, hoşgörülü. Sert oynamalarına müsaade verdi. Garmash yerdeyken her harekette karşı atak yapamadık. Hakem tribünlerin baskısına boyun eğdi. Jesus, boğa güreşi olmadığını mı tez ediyor? Tribünlerde neler vardı? Seyirciler ellerindeki her şeyi fırlatıp bize hakaret ediyorlardı!” dedi.

“Sadece rövanş, intikam hakkında konuştular”

Lucescu, devam eden açıklamasında şunları kaydetti: “İstanbul’da transferlere büyük meblağlar harcandığı için baskı öncelikle Fenerbahçe’nin oyuncuları üzerindeydi. Şiddete teşvik edildiler ve şiddetle karşılık verdiler. Bu maçtan evvel, onları Şampiyonlar Ligi’nden nakavt ettikten sonra yalnızca rövanş, intikam hakkında konuştular.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.