Memur ve emeklilerin beklediği açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan 8 saat süren kabine toplantısı sonrası birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. Asgari ücret çalışmalarının yapıcı şekilde devam ettiğini belirten Erdoğan, engelli, engelli yakını ve yaşlı aylıklarının ödemesinin erkene aldığını ve maaşların Kurban Bayramı’ndan önce ödeneceğini açıkladı.

EMEKLİLERİMİZİ ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ

“Emeklilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz.” diyen Erdoğan “Engelli, engelli yakını ve yaşlı aylıkların ödemesini erkene alıyor, 1.4 milyon kardeşimizi Kurban Bayramı’ndan önce sevindiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

“ASGARİ ÜCRET ÇALIŞMALARI YAPICI ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR”

Erdoğan asgari ücret ile ilgili ise şunları söyledi, “Asgari ücret komisyonu görüşmelerine başladı. Görüşmeler yapıcı zeminde ilerliyor. İnşallah tüm tarafların içine sinecek hayırlı bir gelişmeyle sonuçlanacağına inanıyorum. Bugün de her bakanlıkla ilgili kapsamlı değerlendirmeler gerçekleştirdik.”

Erdoğan ayrıca memur maaşları ile ilgili de “Memur maaş artış oranlarıyla ilgili meclis sürecini yakında başlatıyoruz.” dedi.

YİNE ATATÜRK’Ü ANDI

AK Parti’nin özellikle kırsal kesimin oylarıyla bu seçimi kazandıklarını iddia edecek kadar sefil hale geldiler. Bir taraftan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisiyiz diyeceksin öbür taraftan Gazi’nin ‘köylü milletin efendisidir’ sözünü görmezden geleceksin. Köylülerimize yönelik hakaretleri biz kabul etmiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir