Meteoroloji’den yeni hava durumu raporu! Tatil dönemi açılsın, bavullar hazırlansın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu hakkında, resmi Twitter hesabı üzerinden ve sitesinden günlük varsayımları yayınladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemizin kuzey ve batı kesitlerinin kesimli vakitle yer yer çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesitleri, Edirne, Rize, Artvin, Kars ve Ardahan etrafları ile Isparta ve Burdur’un kuzey ilçelerinin lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği kestirim ediliyor.

Yağışların; öğlenden sonra ve akşam birinci saatlerde Afyonkarahisar ve Uşak etrafları ile İzmir ve Manisa’nın doğu, Kütahya’nın güney, Denizli’nin kuzey, Eskişehir’in güney ve doğu ilçeleri ile Ankara’nın batı etraflarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Peki bugün hava nasıl olacak? 18 Haziran 2022…

18 Haziran bugün hava nasıl olacak?

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının güneydoğu kesitlerde mevsim normallerinin üzerinde, öteki yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği varsayım ediliyor.

RÜZGAR: Çoklukla kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kısımlarda güneyli taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı ve Kuzey Ege kıyıları ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğlenden sonra ve akşam birinci saatlerde Afyonkarahisar ve Uşak etrafları ile İzmir ve Manisa’nın doğu, Kütahya’nın güney, Denizli’nin kuzey, Eskişehir’in güney ve doğu ilçeleri ile Ankara’nın batı etraflarında yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, lokal dolu yağışı ile yağış anında kuvvetli rüzgâr üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın; Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu istikametlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.