Şennur Demir: Yaşım geç olduğu için bırakmamı söyleyenler çok oldu

Memleketler arası Boks Birliği (IBA) tarafından Türkiye’nin konut sahipliğinde düzenlenen Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’nda +81 kiloda altın madalya kazanan Şennur Demir, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

’27 YAŞINDA BAŞLADIM, SAKATLIKLAR YÜZÜNDEN BIRAKMA NOKTASINA GELDİM’

Anadolu Ajansı’nın çok heyecanlandığını lisana getiren Şennur Demir, “Sanki 39 yıldır bu anı bekliyormuşum. Çok teşekkür ederim. Son nefesime kadar, tabirin son damlasına kadar gayret ettim. 27-28 yaşında spora başladım. Yıllardır bunun hayalini kurdum. Bir sürü sakatlık geçirdim, bırakma evresine geldim” dedi.

“Yaşım geç olduğu için bırakmamı söyleyenler çok oldu. 39 yaşındayım” diyen Demir, “İnsanın kalbinde neye inandığının değeri vardır, yaşın kıymeti yoktur. Ben 34 yaşında dünya üçüncüsü, 36 yaşında dünya ikincisi ve 39 yaşında dünya şampiyonu oldum” tabirlerini kullandı.

‘TAKIM KAPTANI OLARKA ÜZÜLMEYE HAKKIM YOK’

Ulusal grup kaptanı olarak her vakit arkadaşlarına dayanak olması gerektiğini belirten Şennur Demir, “Hiç kimse inandığı şeylerden vazgeçmesin, ben inandım çok şükür Allah nasip etti. Ulusal ekip kaptanıyım. Hiçbir vakit kadroda üzülmeye hakkım yok, en mutsuz anımda bile arkadaşlarıma güldüm zira kaptanın morali bozuk olmamalıydı. Daima arkadaşlarıma takviye oldum, hepsine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ailesine ve basın mensuplarına dayanaklarından ötürü teşekkür eden Demir “Bartın’dan, Amasra’dan gelen seyirciler, taraftarlar ve Fenerbahçe taraftarları süperdi, bana dayanak oldular. Bunu tüm Türkiye olarak hak ettik. Basın mensupları olarak hak ettik. Basın olmasa kimse bilmez. Basın elimiz, kolumuz. Sizin sayenizde bizi herkes biliyor” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.