Slovacko Teknik Yöneticisi Martin Svedik: ‘Neyle karşılaşacağımızı biliyorum’

Karşılaşmanın yapılacağı Ülker Stadı’nda gerçekleştirilen basın toplantısında medya mensuplarının sorularını yanıtlayan Martin Svedik, Fenerbahçe’nin kendilerine nazaran her tarafıyla güçlü bir kadro olduğunu lisana getirdi.

Çekyalı bir gazetecinin, Fenerbahçe’yi eleyecekleri tarafında basına yansıyan kelamlarını aktarması üzerine Svedik, “Açıkçası bunun internette dolaşan bir latife olduğunu düşünüyorum. Nereden çıktığını bilmiyorum. Biz Fenerbahçe üzere bir kulüple birinci kez oynuyoruz. Fenerbahçe’nin tesisini, büyüklüğünü, oyuncularının kalitesini göz önüne aldığımızda, kıyaslanabilecek bir kulüp değiliz. Biz yüzde yüzümüzü de versek bu müsabakada kazanmamızın bir garantisi yok. Bu kâfi olmayabilir. Hasebiyle hal böyleyken, öz inançlı bir biçimde bu türlü sözler kullanmamız kelam konusu olamaz. Asla benim kullandığım sözler değil.” diye konuştu.

“Ben Dinamo Kiev ile karşılaşmak isterdim”

Geçen dönem Fenerbahçe’nin Slavia Prag ile yaptığı maçları izleyip izlemediği sorulan teknik adam, “O maçları izlemeyi bile düşünmedim. Zira Fenerbahçe’nin yeni hocası ve yeni oyuncuları var. Farklı bir tarzı var. Bu maça hazırlanmadan evvel Dinamo Kiev maçlarını baz aldım.” dedi.

Seçme bahtı olması durumunda Fenerbahçe yerine, sarı-lacivertlileri eleyerek yoluna Şampiyonlar Ligi elemelerinde devam eden Dinamo Kiev’i tercih edeceğini vurgulayan Svedik, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Bunu daha evvel de belirtmiştim. Fenerbahçe her iki maçta da daha güzel oynayan taraftı. Kırmızı karta kadar Fenerbahçe daha yeterliydi. Kırmızı karttan sonra oyun hali değişti ve sonrasında bu biçimde bir sonuç ortaya çıktı. Kadro kaptanımız Michal Kadlec, eski bir Fenerbahçeli. Bana Fenerbahçe taraftarı olduğunu söylemişti. Bu açıdan baktığınızda ben Dinamo Kiev ile karşılaşmak isterdim. Kaptanımızın tuttuğu ekiple karşılaşmak istemezdim. Fakat bu alana çıkacak olmak da bizim için çok büyük bir fırsat.”

Yarınki maç için planlarına değinen Svedik, “Sabit bir taktik yok. Rakibe nazaran değişiyor. O an nasıl ekarte edebileceğimize nazaran, oyun tarzımıza nazaran, üçlü yahut dörtlü defansla alana çıkabiliyoruz. Asıl güvendiğimiz şey oyuncularımız, stratejimiz. Dizilime maçlardan evvel karar veriyoruz.” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.