Sungun Babacan toprağa verildi

İstanbul’da bir müddettir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden tanınmış seslendirme sanatkarı Sungun Babacan, Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde toprağa verildi.

Türkiye’nin en değerli seslendirme sanatkarlarından Sungun Babacan, dün 64 yaşında hayatını kaybetti. Babacan bugün Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde toprağa verildi.

Sungun Babacan’ın cenazesine ailesi ve sanat topluluğundan arkadaşları katıldı. Sevenleri tabutunun üzerini çiçeklerle süsledi.

Çetinkaya Mahallesi’ndeki Orjan Camii’nde cenaze namazını kıldıran imam Selçuk Kurt, Sungun Babacan’ın kıymetli bir sanatçı olduğunu anlatırken, cemaatten helallik istedi. Omuzlarda taşınan cenaze Geriş Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Üzgün olduğunu anlatan seslendirme direktörü Buğra Çelik, “Başımız sağ olsun. Sungun abi gelmiş geçmiş en değerli seslendirme sanatkarlarından biri. Bizim için çocukluğumuzun yıldızı. Üzgünüz. Başımız sağ olsun. Geridekilere baş sıhhati diliyorum. Sabır diliyorum. Diyecek diğer şey bulamıyorum. Üzgünüm” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.