Trabzonspor yeni dönem hazırlıklarını sürdürüyor

Trabzonspor, yeni dönem öncesi Slovenya’da yaptığı kampa Uğurcan Çakır ve Dorukhan Toköz de katıldı.

Slovenya’ya dün akşam gelen kaptan Uğurcan Çakır ve Dorukhan Toköz, 5. günde kadronun kampında çalışmalara dahil olarak koşu yaptı.

Milli oyuncuların 9 Temmuz’a kadar müsaadeli olmasına rağmen iki futbolcu, bir gün evvelce çalışmalara başladı.

Geçen dönem takımda yer alan kalecilerinden Erce Kardeşler’e transfer için müsaade verilmesi, Arda Akbulut’un da Bandırmaspor ile mutabakatı nedeniyle birinci 4 gün genç kalecilerle çalışan bordo-mavililer, kaptan Uğurcan Çakır’a böylece kavuşmuş oldu.

6 futbolcu yarın kampa dahil olacak

Trabzonspor’da müsaadeleri bitecek Eren Elmalı, Doğucan Haspolat, Jens Stryger Larsen, Jean Evrard Kouassi, Anastasios Bakasetas ve Manolis Siopis’in de yarın kampa katılması bekleniyor.

Vize süreçlerinin tamamlanmasının akabinde Trezeguet ile 11 Temmuz’da müsaadesi bitecek Cornelius’un iştirakiyle 30 futbolcudan oluşan kamp takım tamamlanacak.

En çalışkan isim Hamsik

Trabzonspor’un Slovak oyuncusu Hamsik, kadronun birinci günkü çalışmalarından itibaren hazırlıklara katılarak yeni döneme hazırlanıyor.

Trabzon’a en erken gelen yabancı oyuncu olan Slovak oyuncu, 27 Haziran’dan itibaren hem Trabzon hem de kamptaki tüm çalışmalarda yer alan isim oldu.

Hamsik, idmanlarda çalışkanlığı ile dikkati çekerken idman bitiminde de alandan en son ayrılan oyuncuların başında geliyor.

Denswil ve Serkan Asan sakat

Trabzonspor’da stoper arayışları sürerken Denswil’in sakatlığı da bu mevkide problem oluşturuyor. Kampta hiç kadroyla çalışmalara katılamayan Hollandalı oyuncu, stoperdeki ezayı arttırıyor.

Trabzon’da 27 Haziran’da başlayan çalışmalara katılamayan ve tedavi olan Denswil, kampta bir yandan da gruptan başka kondisyon salonunda çalışıyor.

Geçen dönem ligin 37. haftasındaki Altay maçında sakatlanarak dış menisküs ameliyatı olan Serkan Asan’ın ise kampta tedavisi sürüyor.

Avcı’dan basına ilgi

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, basın mensuplarıyla her antrenman öncesi bir ortaya geliyor.

Basın mensuplarıyla her fırsatta sohbet eden Avcı, ekiple ilgili de soruları cevaplandırıyor. Avcı, transfer çalışmaları ve ekibin kamp yaptığı koşullara ve çalışmalara ait bilgiler aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.