Üç Kız Kardeş’te Türkan ölümü seçti! ‘Mine’yi korumak için nasıl bu duruma düşersin?’

Başrollerini Özgü Kaya ile Berker Güven’in paylaştığı, kadrosunda; Reha Özcan, İclal Aydın, Almila Ada, Melisa Berberoğlu ve Veda Yurtsever’in yer aldığı Kanal D dizisi ‘Üç Kız Kardeş’, 31 Mayıs Salı akşamı 14’üncü yeni bölümüyle ekranlara geldi. 

Ayvalık’ta yaşayan Türkan, Dönüş ve Derya adındaki kız kardeşlerin hikayesinin anlatıldığı dizinin son bölümünde;  Mine’nin ısrarları nedeniyle bara giden ve yanlarına gelen Ferit’le fotoğrafı çekilen Türkan, gazetelere manşet oldu.

SOMER, FERİT’İ HASTANELİK ETTİ

Oğlu Somer ile birlikte Türkan ve ailesinden özür dilemeye gitmeye hazırlandığı anda haberi gören Rüçhan Hanım, çok sinirlendi. Öfkeden deliye dönen Somer ise eşi telefonlarını açmayınca, soluğu Ferit’in kapısında aldı. Ferit’in Türkan’ın kendi isteğiyle geldiğini söyledi. Duyduklarına tahammül edemeyen Somer ise onu hastanelik etti.

MİNE KENDİSİNİ KURTARMAK İÇİN YALVARDI

Gazeteyi gördüğü gibi Türkan’ı arayan Mine, ona kendisiyle olduğunu söylememesi konusunda ısrar etti. Herkesin onun üzerine geleceğini ifade eden Mine, bebeği için kimseye bir şey söylememesi konusunda Türkan’ı tembihledi. 

Oğlu gider gitmez Nesrin’in evine giden Rüçhan ise “Siz böyle mi ahlaklı kız yetiştirdiniz? Şerefimiz iki paralık oldu” diyerek hem dünürüne hem de Nezahat Hanım’a yüklendi. Duydukları karşısında başından aşağıya kaynar sular dökülen Nesrin, hemen kızının yanına gitti. 

SOMER İLE TÜRKAN YÜZLEŞTİ

Onlardan hemen önce Türkan’a hesap sormaya gelen Somer, karısına her şeyi mahvettiğini, annesinin bile özür dilemeyi kabul ettiğini söyledi. Korman, Türkan’a “Sen beni o adamla aldattın” diyerek alyansları yüzüne fırlattı. Sevdiği adamın söyledikleriyle yıkılan Türkan, annesi ve halası da kendisine inanmayınca daha da kötü oldu.

Her şeyden habersiz olan Sadık da Mesut’un gazeteyi kendisine getirmesiyle şoke oldu. Hemen postaneden çıkan ve sahile giden Sadık’ı Nesrin sakinleştirdi. Türkan’ın karşısına dikilen Sadık, yaşadığı hayal kırıklığını anlatarak; kızının böyle bir hata yapamayacağını düşündüğünü belirtti. Babasının sözlerine çok kırılan Türkan ise daha büyük bir çıkmaza girdi. Ama yine de kimseye Mine’nin de yanında olduğunu söylemedi.

Hastanelik olan Ferit’in durumu ağır olunca gözaltına alınan Somer, babasının çabasıyla serbest bırakıldı. Olan bitenin peşine düşen Korman, fotoğrafları çeken gazeteciyle de konuştu ancak bir şey öğrenemedi. 

NİHAT-ÖZER KARŞI KARŞIYA

Kendisiyle konuşmak isteyen Türkan’dan kaçan Mine ise ona sakin kalması konusunda uyarıda bulunurken; Nihat her şeyin onun uzağı olduğunu öğrendi. Ancak bunu Mine’ye karşı kullanmak için susma kararı aldı. Yaptıklarının ortaya çıkmasını istemeyen Mine de Rüçhan’a giderek bu haberin Nihat’ın başının altından çıktığını söyledi. Buna sessiz kalmayan Özer Bey, Nihat’ı tartaklayarak tehdit etti. İntikam almaktan vazgeçmeyeceğini söyleyen Nihat da haberle alakası olmadığını ancak Mine ile hala boşanmadığını itiraf etti. 

İNTİHAR GÖLGESİNDE BÜYÜK KAVUŞMA

Eşinin kapısına dayansa da ondan gerçekleri duyamayan Somer, ne yapacağını bilemezken; düştüğü zor durumdan kurtulamayan Türkan ise ilk olarak kocasına bir mektup bıraktı. Sonrasında da ailesine mektup bırakıp evde bulduğu ilaçları içti. 

Mektubu okuduktan sonra Türkan’ın peşine düşen Somer, onu sahilde perişan halde buldu. Birbirlerini bırakmayacaklarına söz veren ikili el ele yürürken, güçten düşen Türkan bayıldı. Türkan’ın Mine’yi korumak için sessiz kalmasına ve kendini bu duruma düşürmesine yorum yağdı. İşte o yorumlardan bazıları…

Koca bir bölüm Mineyi korumakla geçti Türkan”, “Mine’yi koruyacağım diye kendini ateşe attın Türkan”, “Ah Türkan bunları hiç hak etmedin”, “Biri de çıkıp Mine yaptı demiyor”, “Mine’nin adını vermemek için intihara sürüklenen Türkan”, “Kızın iki haftadır başına gelmeyen kalmadı”, “Rüçhan’a yeri geldiğinde hesap soran Türkan’ı kaybettik”, “Mine’yi korumak için nasıl bu duruma düşersin?”, “Aileden birine söyler diyordum ama yapmadı.

MİRAS DAVASI

Öte yandan Sadık ve Nesrin’in oturduğu evdeki hissesini almak için Rüçhan Hanım’la işbirliği yapan Fatih ise ağabeyi ve ablasına dava açtı. Açılan Miras davası nedeniyle Nesrin’in evine bilirkişi geldi. Bu durum herkesi şaşkına çevirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.