Vedat Alim’den minimum fiyata artırım sinyali

Türkiye’nin gündeminde minimum fiyata yapılması beklenen orta artırım var.

Milyonlarca taban fiyatlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamayla heyecanlı bir bekleyiş içerisine girdi.

Erdoğan, taban fiyata artırım sinyali vererek “Temmuz ayında enflasyon farklarıyla ocakta fiyatlardaki yeni düzenlemelerle milletimizin her kısmını daha da rahatlatacağız. 2023 Şubat-Mart aylarından itibaren bu meseleleri geride bırakmış olacağız.” tabirlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamasından sonra bir açıklama da Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim’den geldi.

“Çalışanları enflasyona ezdirmeyeceğiz”

Temmuz ayını vurgulayan Bakan Alım,  “Biz emeği,çalışanları enflasyona ezdirmeyeceğiz. Önümüzde Temmuz periyodu var.

“Bütün çalışanların yüzü gülecek”

Temmuz ayında bütün çalışanların yüzünü güldürecek bir düzenlemeyi de Türkiye gerçekleştirecek durumdadır.” şeklinde aktardı.

Asgari fiyat ne kadar olacak

Bilindiği üzere, yüksek enflasyon nedeniyle minimum fiyata temmuz ayında orta artırım yapılması bekleniyordu. Kulislerde; Minimum fiyatın 5 bin lira düzeyine çekileceği, tıpkı vakitte iş verene de yeni dayanakların verilebileceği konuşuluyor.

Muhalefet partileri de minimum fiyata orta artırım konusunda ısrarcı. CHP minimum fiyatın 5 bin 250 lira düzeyine çıkarılmasını istemişti.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.