Windows 11’de Fotoğraflar uygulaması tamamen değişti! İşte yeni özellikler

Windows 11 bir yılı aşkın bir süredir piyasada ve yakın zamanda 22H2 sürümü ile ilk büyük güncellemesini aldı. Yeni nesil ile birlikte yeni bir tasarıma kavuşan işletim sisteminde yenilikler devam ediyor. Yeni güncelleme ile birlikte Fotoğraflar uygulaması da önemli bir değişikliğe kavuştu.

Fotoğraflar uygulaması yepyeni bir görünüme kavuştu

Microsoft, Fotoğraflar uygulaması için galeri görünümünü tamamen değiştiren, bazı yeni özellikler ekleyen ve bazı eski özellikleri kaldıran büyük bir güncelleme yayınladı. Henüz tüm bilgisayarlara ulaşmayın bu güncellemeyi Microsoft Store üzerinden kontrol etmek mümkün.

Yeni Fotoğraflar uygulaması, tamamen yenilenmiş bir galeri görünümü ve geliştirilmiş gezinme özelliğini beraberinde getiriyor. Uygulamanın ana aşaması en son fotoğrafları göstermeye devam ediyor ancak ekranın sol tarafında farklı klasörlerin bulunduğu bir bölüm yer alıyor.

Fotoğraflar uygulaması bu yeni gezinme bölümü ile birlikte dosyaların daha kolay bulunabilmesini hedefliyor. Bu bölümde cihazdaki fotoğrafların yanı sıra OneDrive, iCloud ve sık kullanılan fotoğraflar için de bir sekme yer alıyor. Bu bölümün alt kısmında ise OneDrive’da ne kadar depolama alanının kaldığıyla ilgili bilgiler de yer alıyor.

Galeri görünümü tamamen değişirken artık fotoğrafların tarihlere göre ayrılmadığını görüyoruz. Ancak ekranı kaydırdıkça yukarıdaki pencerede fotoğrafların hangi tarihte eklendiği belirtiliyor. Ayrıca yeni ‘Nehir’ seçeneği ile fotoğraflar orijinal en-boy oranına göre ön izlemeye sunuluyor. Bunun yanı sıra artık sadece fotoğrafları ve videoları görmek için bir filtre özelliğine de uygulamada yer veriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir