WWDC 2023, Apple’ın Son Yıllardaki En Büyük Etkinliği Olabilir

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre iOS 17, WWDC 2023 ve ötesinde biraz ses getirebilir. Bunun sebebi ise Apple’ın iPhone’a farklı yerlerden uygulama yüklemeye izin vermek için zemin hazırlaması olarak gösteriliyor. Apple, bu konuda pek istekli görünmese de Avrupalı düzenleyiciler firmayı zorluyor.

Diğer bir yandan watchOS’un, platformun piyasaya çıktığı 2015’ten bu yana en büyük güncellemesini alma yolunda olduğu söyleniyor. Gurman, Apple Watch donanımının bu yıl çok fazla gelişmesinin beklenmediğinden, güncellenmiş bir arayüz de dahil olmak üzere yazılıma odaklanılacağını söyledi.

iPadOS 17, muhtemelen bazı yapısal güncellemeler alacak ve bu da önümüzdeki yıl OLED ekranlı Pro modellerine zemin hazırlayacak.

Bu ayın başlarında, Samsung’un, belki de Apple’ın iPad’lerinde ve MacBook’larında OLED teknolojisine geçişini desteklemek için OLED üretimine 3,1 milyar dolar yatırım yaptığı bildirildi.

Apple’ın ayrıca bu yılın sonlarında veya gelecek yılın başlarında lansman için birkaç yeni Mac hazırladığı ve en azından birkaçının WWDC’de görücüye çıkabileceği söyleniyor.

WWDC 2023 5 Haziran’da başlayacak ve 9 Haziran’a kadar devam edecek. Apple, açılış gününde yüz yüze bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Geri kalan her şeyi çevrimiçi bir biçimde takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir