Xiaomi’nin şoförsüz arabası görüntülendi

Geçtiğimiz aylarda elektrikli otomobil pazarında ben de varım diyen Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, yeni aracı hakkında üçüncü çeyreği işaret etmişti.

Diğer şirketlerden farklı olarak, elektrikli araç projesi hakkında hiçbir bilgiyi saklama muhtaçlığı duymayan Çinli şirket, şimdilerde arabası test ediyor.

Kameralara yakalandı

Weibo üzerinden şirketin bu kesimde ilerleme kaydettiğini gösteren bir fotoğraf paylaşıldı. Xiaomi’nin sürücüsüz test arabası canlı olarak görüntülendi.

Tavanında lidar sensörü bulunan arabanın sonuncu tasarım muhtemelen değişecek. Fotoğrafta görülen otomobilin diğer bir markaya ilişkin olma ve Xiaomi’nin aracı sırf Lidar sensörlerini ve öbür otonom sürüş teknolojilerini test etmek için kullanıyor olması ihtimali de var.

Xiaomi Automobile, Pekin Ekonomik ve Teknolojik Kalkınma Bölgesi’nde, yıllık toplam 300 bin araç üretimiyle tesis kurmayı planlıyor.

Xiaomi’nin seri üretilen birinci elektrikli arabasının 2024’ün birinci yarısında montaj sınırından çıkması bekleniyor.

Elektrikli araba pazarında rakiplerinden geride kalmak istemeyen Xiaomi, kesenin ağzını sonuna kadar açmış durumda. Şirket, bu pazara önümüzdeki 10 yıl içinde toplam 10 milyar dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.