Yarım kilogram altın çalmışlardı: Adana’daki ‘kuyumcu’ soygununda yeni gelişme

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Gasp Ofis Amirliği grupları, 14 Haziran’da merkez Yüreğir ilçesinde kuyumcu Hanifi Çetinkaya’yı (42) iş yerinde tabancayla vurup yaklaşık yarım kilogram altın ile 350 dolar alıp kaçan iki şüphelinin kimliğini tespit etti.

Ekipler, şüpheliler Umut Ö. (19) ile Ali T’nin (25) “yaralama” ve “tehdit” cürümlerinden emniyette çok sayıda kaydının bulunduğunu belirledi.

ALTINLARLA YAKALANDILAR

Seyhan Mahallesi’ndeki bir konutta saklandıkları tespit edilen iki şüphelinin yakalanması için adrese operasyon düzenlendi. Takımlar, kaçan iki zanlıyı kovalamacayla yakaladı. Konutta yapılan aramalarda 350 dolar ile bir ölçü altın ele geçirildi.

Gözaltına alınan 2 zanlı, emniyetteki süreçlerin akabinde sevk edildikleri adliyede nöbetçi hakimlikçe tutuklandı. Hastanedeki tedavisi tamamlanan Hanifi Çetinkaya da taburcu edildi.

SİLAHLI SOYGUN KAMERADA

İş yerinin güvenlik kamerasına, yüzlerini tıbbi maskeyle gizleyen iki şüphelinin ellerinde silahlarla dükkana girmesi ve kuyumcuyu ayağından yaralaması yansıyor. Bu sırada içerde bulunan iş yeri sahibinin yeğeni ve çalışanı panikle dışarıya çıkıyor.

Şüpheliler altın ve paraları çantaya doldurdukları sırada yaralı kuyumcu da dışarıya çıkıyor. Bir müddet sonra iki zanlı çaldıkları para ve altınlarla motosiklete binip kaçıyor. Şüphelilerin motosikletle kaçışı ise bir yurttaş tarafından cep telefonuyla kayda alınıyor.

NE OLMUŞTU?

Merkez Yüreğir ilçesi Çukurova Caddesi’ndeki iş yerini kapatmaya hazırlanan kuyumcu Hanifi Çetinkaya, iki kişi tarafından silahla yaralanmıştı. Şüpheliler, bir ölçü altın ve para alarak orta sokaklardan kaçmıştı. Yaralı Çetinkaya kentteki bir özel hastaneye kaldırılmış, polis şüphelileri yakalamak için çalışma başlatmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.