Yılancı Mustafa ölümcül yılanı elleriyle yakaladı

Hatay’ın Hassa ilçesinde ‘Yılancı Mustafa’ olarak bilinen Mustafa Göktürk, meskene giren yılanı yakalayıp, tabiata saldı. Tek ısırığının bile insanlarda ölümcül sonuçlara yol açtığı belirtilen koca çayır engereğini yakalayan Göktürk, yılanların asla öldürülmemesi gerektiğini söyledi.

Havaların ısınmasıyla yılanlar, tabiatta kendilerini göstermeye başladı. Hatay’ın Hassa ilçesinde de bir konuta giren yılan, kaygı ve telaşa neden oldu. Konut sahipleri, bölgede ‘Yılancı Mustafa’ olarak tanınan Mustafa Göktürk’e ulaştı. Göktürk, arabasıyla gittiği meskende yılanı elleriyle yakalayıp tabiata bıraktı.

Doğa Müdafaa Ulusal Parklar yetkilileri ile bağlantı içerisinde olduğunu belirten Mustafa Göktürk, yılanların asla öldürülmemesi gerektiğini belirtti. Yılanların görülmesi halinde yetkililere haber verilmesini isteyen Göktürk, halkı hassas olmaya çağırdı.

TEK ISIRIĞI ÖLDÜRÜYOR

Yakalanan yılanın engerek yılan familyasından ‘koca çayır engereği’ olduğu belirtildi.

İnsanları ısırdığında ölümcül sonuçlara yol açan ve kuşağı tükenmekte olan ‘koca çayır engereği’, çoklukla Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz’de yaşıyor. (DHA)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.